Засега нема закана од бегалски бран од Турција

По најавите на Турција дека ќе ги отвори границите за сириските бегалци кои сакаат да стигнат до Европа, од македонското МВР велат дека ја следат ситуацијата на границата и оти засега нема посериозни закани од бегалски бран.

Заменик-министерката во МВР, Славјанка Петровска, информира дека дополнителното распоредување на полициски сили на границата ќе зависи од случувањата со бегалците во Турција.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ