ЗАМИНУВАЊА

Даиго останува без оркестарот кој многу го сака и се враќа во родното место. Барајќи нова работа, ќе најде необично работно место кое ќе му ги смени и животот и кариерата. Не пропуштајте ја повеќекратно наградуваната драма која освои и „Оскар“.
Режија: Јојиро Такита; Улоги: Масахиро Мотоки, Риоко Хирошу, Цутому Јамазаки

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ