Заев: Рашомонијадата од изјави на крајот ќе биде поткрепена со вистината

Изјавите на функционерите од ДУИ за најавената „метла„ во владата, премиерот ги нарече рашомонијада. Тврди дека, поради слабости ќе бидат разрешени функционери од сите партии и дека нема да дозволи да се добие впечаток дека партиите се посилни од државата. Не сакаше да ги потврди или негира написите дека Садула Дураки ќе биде министер на новото министерство за политички систем.

 

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ