ЗАДАР СЛАВЕШЕ ВО СКОПЈЕ,МЗТ ПО ПОТЕШКИОТ ПАТ ДО АБА 1

Мзт не го искористи домашниот терен и дозволи Задар да замине се брејк од Скопје,откако имаше водтвсо и од 51-37 на стартот од 3 четвртина.Гостите од Хрватска се вратија од негативата и на крајот славеа со 78-77 во ’’Јане Сандански’’ за 1-1 во плеј-офот за пополнување на Аба 1 лигата.МЗТ имаше  одличен почеток и 43-35 на полувремето,стигна со 14 поени разлика во продолжение но сиот труд се загуби во завршницата.Вудард беше прв стрелец со  26 поени кај МЗТ, Медфорд уфрли 17, ,Иванов заврши со 14 поени.Мајсторката е закажана за 30 април во салата Крешимир Ќосиќ во Задар.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ