За два дена, два сомнителни пакети во британскиот Парламент

Британската полиција денеска е повикана во Парламентот за да истражи сомнителен пакет, се наведува во соопштението на полицијата.

Биле повикани припадници на специјалните единици кои ќе ја истражат содржината на пакетот.

И вчера британската полиција беше повикана поради пакет со сомнителна супстанца, а две лица превентивно беа испратени во болница. Подоцна полицијата соопшти дека супстанцата не била опасна.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ