ВРЕМЕ НА ЧУДА

Кога во едно село ќе се судрат примитивното толкување на комунизмот и христијанството, почнува време на чуда.

Режија:Горан Паскаљевиќ; Улоги: Мики Манојловиќ, Мирјана Карановиќ, Бата Стојковиќ

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ