ВОЛЕЈОТ НА РАКИТИЌ ИЗБРАН ЗА НАЈУБАВ ГОЛ ВО ГРУПНАТА ФАЗА

УЕФА ги  објави резултатите за најубав гол од првата фаза во Лигата на шампиони.Победник во гласањето е Иван Ракитиќ  од Барселона. Хрватскиот интернационалец   ефектно ја погоди мрежата на Тотенхем во триумфот на Каталонците од 2-4 во Лондон  на 3. октомври.Барселона заврши на 1.место во групата ,без ниту еден пораз и во осминафиналето на 19 февруари  ќе го игра првиот   натпревар од двомечот со Олимпик  Лион.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ