Во Виена „врие“ од наши навивачи

Се е подготвено за вториот натпревар на Македонија на ЕУРО2020 во Виена. Македонија со победа над Чешка ќе обезбеди пласман во втората фаза на првенството, а Телма ја следи репрезентацијата и навивачите на ЕП и ви ја пренесуваме атмосферата помеѓу навивачите во очи на натпреварот со денешниот противник.

 

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ