Во тек е приведување на Катица Јанева

Голем број полицајци го опколија домот и ја затворија улицата во скопската населба Козел каде живее Катица Јанева.
Како што дознава Телма најверојатно во тек е приведување на специјалната обинителка која вчера даваше исказ пред Обвинителството за случајот „Рекет“.
Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ