ВМРО-ДПМНЕ: Сите политичари кои се сопственици на компании, суштински да ги отуѓат

Откако лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски објави дека го продал својот удел во компании, сега опозицијата бара тоа да го стори и премиерот Заев.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ