ВМРО ДПМНЕ: Рускоска е личен избор на премиерот

За ВМРО ДПМНЕ е прифатливо тоа што СЈО се спојува со обвинителството за организиран криминал но другите забелешки во однос на предлогот законот за ЈО ќе ги презентираат кога ќе ја завршат анализата на законот. 

Во однос на предлогот на премиерот  обвинителката Вилма Русковска да го води новото обвинителство, од опозицијата велат дека таа е негов личен избор и се докажала спрегата мегу Заев СДСМ и  како што велат Русковска обивнителството.

 Партијата денеска одржа прес конфернзија за  афеарата  РЕКЕТ за која велат дека директно се вмешани  СДСМ и нивни луѓе а и денеска прашаа кој доктор и зошто и отворил боледување на Катица Јанева.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ