ВМРО ДПМНЕ бара оставка од Павле Богоевски, СДСМ институционално решение

ВМРО ДПМНЕ уште еднаш го повика пратеникот Павле Богоевски да си поднесе оставка.

Унијата на млади сили се вклучи во расправата што е тоа „бело“ од кое пратеникот порачал половина и остави еден килограм брашно пред портите на Собранието.

Од СДСМ очекуваат институциите да го разрешат случајот.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ