Власта инсистира на помирување откако Мицкоски побара закон за амнестија

Помирување ќе има но клучно е да се запази правната држава и да нема мешање во судските власти и правосудниот систем. Ова е ставот на премиерот Зоран Заев по вчерашното барање на пресетдателот на ВМРО – ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, за носење на закон за амнестија кој ќе ги опфати сите обвинети за настаните од 27 … Продолжи со читање Власта инсистира на помирување откако Мицкоски побара закон за амнестија