(видео) Повеќе пари за образованието, бара Стопанската комора

За образованието да се одвојат пет проценти од БДП, бара Стопанската комора на Македонија. Анализите на комората велат дека малку се средствата кои се одвојуваат за образование, дека недостасува стручен кадар по мерка на бизнис заедницата и дека има потреба од поголеми плати за наставниците во основните и средните училишта.
Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ