(Видео) Гласајте за македонската претставничка Мила Москов на Детскиот Евросонг!

Започна гласањето на детскиот Евросонг оваа година се одржува во Полска.

Македонија ќе ја претставува одличната Мила Москов, со песната “Fire” на Лазар и Магдалена Цветкоски.

Гласањето ќе трае два дена, поточно до финалето кое ќе се одржи во недела.

Мила ќе настапи под реден број 4 на овогодишното издание на детскиот Евросонг.

Најважно од се е дека гласањето ќе се одвива онлајн и секоја земја може да гласа за својот претставник.

Ајде сите да ја поддржиме Мила на детскиот Евросонг со гласање на следниот линк: vote.junioreurovision.tv

https://youtu.be/YKZ8OuxOftM
Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ