(видео) Еден загинат, 12 повредени во експлозија на гас

Најмалку едно лице загина, а 12 се повредени, од кои еден критично, откако пукнала гасоводна цевка во три населби во близина на Бостон, по што беа предизвикани десетина експлозии. Уништени се 39 куќи, а на терен се 50 пожарникарски екипи.

Полицијата преку разглас им порачуваше на жителите да не ги напуштаат домовите. А медиумте јавуваат дека од големината на пожарот не се гледа небото.

За да се спречат и други експлозии, спречен е доводот на плин. Се претпоставува дека цевката пукнала поради преголемата компесија.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ