ВЕТЕНА ЗЕМЈА

Да се наговорат сиромашните да го продадат сопственото земјиште на една компанија личи како лесна задача за двајца агенти. Но кога школскиот учител ќе ја одбие понудата, лесната задача се претвора во голем проблем…

Режија:Гас Ван Сант ; Улоги: Мет Дејмон, Френсис Мекдорманд, Џон Красински

https://www.youtube.com/watch?v=vzEcZJSdW-4

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ