ВЕШТЕРКИТЕ ОД ИСТВИК

Александра Медфорд, Џејн Спофорд и Суки Риџмонт се три домаќинки оставени од нивните сопрузи. Копнејќи да сретнат маж од соништата, една вечер со своите желби прават токму таков. Следниот ден во градот се појавува Дарил Ван Хорн кој за неколку дена во трите пријателки пријателки поттикнува големи моќи.

Режија: Џорџ Милер; Улоги: Џек Николсон, Сузан Сарандон, Мишел Фајфер, Шер

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ