Вечерва вонредна седница на ИВЗ во Кондово

Вечерва во Кондово Ријасетот на ИВЗ и поглаварот Сулејман Реџепи на вонредна седница ќе разговараат за новонастанатата ситуација.

Откако Основиот суд Скопје 2 ја уважил жалбата на Скедер Бузаку кој уште во 2015 бил избран за поглавар на ИВЗ.

„Од утре си даваме заклетва и ќе се организираме како верници јас сум новиот поглавар на ИВЗ, рече пред новинарите Скендер Бузаку, и тоа врз основа на сите внатрешни акти и врз основа на судско решение“.

Тој ја известил и финансова полиција која треба да направи увид на досегашното работеше на поглаварот Сулејман Реџепи во ИВЗ.

Антонио Милошоски вечерва за Топ Тема на Телма рече дека висок функционер во собранието е многу заинтересиран за смена на раководството на ИВЗ.
Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ

Вести

ЕБР и интервентната полиција чекаат судска наредба за одземање на видео снимките од кафеаната каде беше спречен влезот на пазарните инспектори

Началникот на СВР Скопје, Ристо Ставревски, вечерва информираше дека по примената информација дека пазарната инспекција,...