Вардар ја отвора сезоната против Монпелје

Актуелниот европски првак Вардар, одбраната на шампионската титула од минатата сезона ја отвора на гостувањето во Франција против Монпелје.

Македонскиот, европскиот и регионалниот шампион на стартот од новата сезона ќе настапи без двајца стартери. Капитенот Стојанче Стоилов и новото име Хозе Толедо се уште не се рехабилитирале од повредите додека на спротивната страна во составот на Монпелје ги нема репрезентативецот на Тунис, Мухамед Суси и Литванецот, Јонас Трухановичиус.

Мечот од првото коло во Б групата почнува од 17 часот и 15 минути, а правдата ќе ја делат данските судии Мартин Гјединг и Мадс Хансен.

СОСТАВИ

ВАРДАР:

 1. Дејан Кукуловски
 2. Димитар Димитриоски
 3. Даинис Кристопанс
 4. Мартин Карапалевски
 5. Домен Пелко Сикошек
 6. Кристијан Дисингер
 7. Павел Атман
 8. Сташ Скубе
 9. Глеб Калараш
 10. Калифа Гедбан
 11. Иван Чупиќ
 12. Тимур Дибиров
 13. Данил Шишкарев
 14. Сергеј Горпишин
 15. Артурс Кугис

МОНПЕЛЈЕ:

 1. Марин Шего
 2. Пол Луј Жираду
 3. Диего Симонет
 4. Килијан Вилемино
 5. Иго Дескат
 6. Матију Гребил
 7. Георги Цковребадзе
 8. Жилиен Бос
 9. Никола Портнер
 10. Фредерик Петерсон
 11. Мелвин Ричардсон
 12. Валентан Порт
 13. Јанис Лене
 14. Бенжамен Афгур
 15. Жилберто Брито Дуарте
Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ