УБАВИЦАТА И ЅВЕРОТ

Филмска адаптација на светски познатата бајка за најмалата ќерка на еден трговец и мистериозниот ѕвер кои се вљубуваат.

Режија: Кристоф Ганс; Улоги: Леа Сејдох и Винсент Касел

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ