ТУЃА АМЕРИКА

Бајо и Алфонсо се обидуваат да го живеат американскиот сон соочувајќи се со нереалниот свет на американските илузии…

Режија:Горан Пакаљевиќ; Улоги: Том Конти, Мики Манојловиќ, Сергеј Трифуновиќ

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ