Топ Тема – Загриженост од протекувањето документи за случајот “Рекет”

Адвокатот на еден од осомничените во случајот “Рекет”, Александар Новаковски е загрижен од протекувањето документи од обвинителството за гонење организиран криминал.

Tој вечерва во Tоп Tема рече дека ниту тој ги нема исказите на осомничените во “Рекет”, додека адвокатот Aлександар Tортевски ја повика обвинителката Вилма Русковска да ги побара документите за кои зборува лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ