Топ тема НВС – Како ќе се спроведе договорот со Грција за името? 13.06.2018

Заев и Ципрас соопштија дека постигнале договор за решавање на спорот за името. Согласност има за Република Северна Македонија ерга омнес, уставни измени и задржување на македонски јазик, но што се ќе треба да се промени, дебата со Сашо Клековски, Огнен Малески и Ибрахим Мехмети.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.