Топ Тема на Ваша страна: Жешко столче со вицепремиерот Бујар Османи

Промени или заробени во избори? Политичарите пред одлука. Како изборите ќе влијаат на добивање датум за преговори со Европската Унија? Како Брисел го оценува темпото на реформи? Колку Македонија е подготвена да седне на преговарачка маса? На жешко столче вицепремиерот Бујар Османи наспроти Марко Трошановски, Симонида Кацарска и Александар Колекески од граѓанските организации – контролори на евроинтеграциите.

 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.