Топ Тема на Ваша Страна: Со што се соочуваат новите градоначалници (13.04.2018)

Новите градоначалници – дали ги остварија очекувањата на граѓаните? Што доминира, пи–ар или конкретни проекти? Се слеваат милиони, но општинските каси заглавени во долгови. Какви се плановите да се дојде до приходи? Се бара ли одговорност од бившите градоначалници за недомаќинското работење? Дебатираат градоначалниците на Кавадарци, Митко Јанчев, на Карпош, Стефан Богоев и на Гостивар, Арбен Таравари.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ