Топ Тема на Ваша страна: Пратениците и работата на Собранието (02.03.2018)

Кризата во Собранието пред разврска. Дали опозицијата се враќа во пратеничките клупи? Реформските закони ќе чекаат резултат од политичкиот дијалог или од зголемување на владејачкото мнозинство? Дали пратениците го поправаат имиџот – интегритет наместо гласачка машинерија? Дебатираат пратениците Влатко Ѓорчев, Мухамед Зекири и Артан Груби.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ