Топ Тема на Ваша Страна: Интервју со вицепремиерот Бујар Османи (02.02.2018)

Оптимисти, реалисти, песимисти – какви се шансите за решение на спорот за името одмрзнување на препораката и добивање да тум за преговори со ЕУ? Ќе се најде ли Македонија во стратегијата на Јункер за проширување на ЕУ? Дали реформите застанаа само на пишани стратегии? – вечерва во Топ Тема на Ваша страна, интервју со вицепремиерот за евроинтеграции Бујар Османи.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ