Топ Тема На Ваша Страна – Интервју со амбасадорите на Франција и Германија (22.01.2018)

Од смртни непријатели да создадете пријатели. Ова беше целта на Елисејскиот договор меѓу Франција и Германија пред 55 години, а сега се најавува нов кој целосно ќе го обедини континентот.Дали ова помирување може да биде пример за Балканот? Може ли да се надминат поделбите, историјата, националните чувства и да се реши спорот со името?

Во Tоп Топ Tема на Ваша страна дебата со амбасадорите на Германија и Франција, Томас Герберих и Кристијан Тимоние.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ