Топ Тема на Ваша Страна: Дипломатите Габер и Малевски околу преговорите и спорот со Грција ( 30.03.2018)

Дипломатите Огнен Малевски и Виктор Габер дебатираат за текот на преговорите и можноста за решавање на спорот со Грција. Дали процесот е пред самиот финиш? Дали меѓународните „тешкаши“ се вклучени ? Што ќе донесе евентуалното решение?

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ