Топ Тема на Ваша Страна: Антикорупциска комисија (07.03.2018)

Антикорупционерите во оставка, но кој ќе ги наследи? Ќе се смени ли моделот на нивни реизбор или повторно ќе бидат ставени под владина закрила? Кои скандали ги тресеа низ децениите? Зошто замижуваа за случаите на корупција и криминал кога беше во прашање власта? Дали се сменети заради политичка непослушност? Зошто токму сега свиркачите свирнаа дека имаат екстра трошоци за пат, станови и дневници? Вечерва во Топ тема на Ваша Страна дебатираат Ана Данева од Група на држави против корупција на Совет на Европа-ГРЕКО, Миша Поповиќ од Интитут за Демократија и новинарката на Сакам Да Кажам, Ана Антевска.

Објавено на
© 2018 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ