Топ Тема на Ваша страна – Анкета: Рејтинзи на политичките партии и нивните лидери (30.05.2018)

За една година од мандатот премиерот Зоран Заев за сработеното не стигна ниту до оценка тројка. Според најновата анкета на Телма и МЦМС – граѓаните оценувајќи го со оцена од еден до пет на премиерот Заев му дале средна оценка 2,87. Најголем дел или единица, Заев добил од 26% од испитаниците; 22,2% – му дале тројка 15,5 – четворка; 15,2 % – петка; и 14,4 отсто – двојка. Сепак доколку утре се одржат избори, неговата партија според анкетата би ги добила изборите. Дали Заев заслужува уште еден мандат, кој е рејтингот на политичарите… Но и за прв пат мерење кој е добитник, а кој губитник во неодманешниот дуел Заев – Мицкоски гледајте вечерва во Топ Тема на Ваша страна.
Анкетата ја коментираат аналитичарите Владимир Божиновски, Алберт Муслиу и Сашо Клековски.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.