Топ тема на Ваша Страна: Анкета – Колку граѓаните учествуваат во носењето на одлуки (09.03.2018)

Граѓаните се гневни заради високите патни трошоци и платите на пратениците. Ова го покажува новата анкета на Телма и МЦМС која испитува и колку граѓаните учествуваат во носењето одлуки. Референдуми против рудници, протести за името, собири против аерозагадување. Дали граѓаните стануваат поактивни или се апатични и разочарани дека можат нешто да променат? Одговорите од анкетата ги анализираат Јордан Шишовски, Никола Писарев и Гонце Јаковлевска.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ