Топ Тема – Интервју со претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски

Интервју на Снежана Лупевска Созен со лидерот на ВМРО ДПМНЕ Христијан Мицкоски –ќе го бојкотира ли неговата партија пописот?

Дали ќе се согласи на намалување на изборните единици и отворени листи? Колку се реални барањата за предвремени избори?

Имат ли стратегија за привлекување на коалициски партнери кај Албанците ?

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.