Топ Тема – Интервју со министрите Чулев и Димитров

Во Топ тема интервју со министерот за внатрешни работи Наќе Чулев и со министерот за надворешни работи, Никола Димитров. Добра вест од Брисел – Македонија ќе ги почне преговорите со Европската Унија, кои се следните чекори? Полицијата на првата борбена линија против ширење на коронавирусот, како се контрoлираат забраните за движење?

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.