Топ Тема 4.11.2019: Бектеши: Јавна тајна е дека „црвената нафта“ се злоупотребува

Македонија се гуши. Но зошто се уште не е забрането екстра лесното гориво за домаќинството кое има 100 пати повеќе сулфати кои се опасни по здравјето? Што измерила мобилната лабараторија со која се пофали министерот Бектеши и казнила ли некого пазарната инпекција или полицијата? Во Македонија има над 400 илјади возила а владата ќе дели субвенции за плин за само 900 , зошто популизмот е побитен од сериозна грижа во борбата против загадувањето ? Зошто се уште траат протестите во Лабуништа-министерот вети но не ги укина каменоломите во овој крај. Вечерва во Топ Тема интервју со Крешник Бектеши Министер за економија. 

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.