Топ Тема 30.03.2020

Како економијата да ја преживее пандемијата на корона вирусот? Солидарност во поделба на товарот од кризата – какви мерки подготвува Владата? Најголем предизвик – како да се одржи стопанството во живот? Во Топ тема гостуваат академик Абдулменаф Беџети, професорот Бранимир Јовановиќ и Мендерес Кучи, претседател на Комората на Северозападна Македонија.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.