Топ Тема 27.05.2019

Метлата синоќа заигра во СДСМ –разрешен е целиот Извршен одбор, сите потпретеседатели на партијата како и претседателката на форумот на жени, Цветанка Ласкова. Заев смета дека нема потреба тој да си поднесе оставка.

Од друга страна драматична систуација во Грција каде Ципрас по поразот на изборите за европскиот парламент најави избори за крајот на јуни.

Денеска падна и владата на австрискиот премиер Себастијан Курц, изгласана му е недоверба. Европарламентот ќе биде шарен.

Дебата во Топ Тема на Снежана Лупевска Созен и поранешните амбасадори Нано Ружин и Ѓорѓи Филипов и Малинка Ристевска -ЕПИ.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.