Топ Тема – 11.09.2019

Дебакл на ноќните лидерски преговори. Предметите на СЈО и истрагата за “Рекет“ го втераа законот за обвинителство во ќорсокак.

Како политичарите го кројат ликот на новиот обвинител?

Зошто се тактизира до последен момент со разрешувањето на Катица Јанева и судбината на СЈО?

Дали има план Б за јавното обвинителство? Во Топ тема со Сања Васиќ вечерва одговор на овие прашања бараа Александар Тортевски, Насер Зибери и Александар Новаковски.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.