Топ Тема 11.02.2020

Во Топ Тема есклузивно интервју со Јоргос Папандреу, поранешен грчки премиер и актуелен претседател на Социјалистичката интернационала. Според Папандреу доколку не се почитува Преспанскиот договор тоа ќе предизвика проблеми во пристапниот процес кон ЕУ .

Дали договорот е загрозен доколку се смени власта во Македонија ? Колку тој повторно ке биде ставен во предизбворната кампања на двете партии? Дали земјава е подготвена за новата методологија на ЕУ?

За овие и други теми во Топ Тема со Снежана Лупевска Созен, дебатираа Андреј Жерновски, заменик министер за надворешни работи и Тимчо Муцунски меѓународен секретар на ВМРО-ДПМНЕ

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.