Топ Тема 05.11.2019

Во Собранието наместо залет- застој. Најавените избори ги потонаа реформските проекти. Законот за обвинителство е заборавен, медиумските реформи исто така, нема договор за ревизор. Што работат пратениците? И прашањето кое деновиве се повеќе се наметнува – зошто партиите бегаат од отворени исти кога е јасно дека промена на изборниот модел нема да има. Во вчерашната Топ Тема дебатираат пратеници од четирите водечки политички партии.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.