Топ Тема 04.02.2020: Ќе има ли избори или земјава ќе влезе во нова политичка криза?

ВМРО-ДПМНЕ ќе поднесе предлог за распуштање на Собранието на 12 –февруари. Ќе има ли избори или земјава ќе влезе во нова политичка криза? Зошто и кому му одговара пролонгирање на предвремените избори. Законот за Јавно обвинителство – ги зацементира позциите на партиите – зошто повторно се бара да го разгледуваат странски експерти? Вечерва во Топ тема гостуваат Илија Димовски, ВМРО-ДПМНЕ, Хари Локвенец – СДСМ и Арбен Таравари Алијанса за албанците.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

Последни објави во Топ Тема на Ваша Страна

Оваа страница е изготвена со поддршка на американскиот народ преку Агенцијата за САД за меѓународен развој (УСАИД). Содржините и ставовите искажани на страницата се одговорност на ТВ Телма и не ги изразуваат ставовите на УСАИД и на Владата на САД.