Топ Тема 02.12.2019

Политика во Уставниот суд или политичка интервенцијаи притисоци врз работата на уставните судии? Што значи постапката за оценување на уставноста на законот со кој екс претседателот Иванов ги повлече помилувањата на осомничените од СЈО? Што ќе смени пак автентичното толкување иницирано во Собранието? За овие и многу други прашања, вечерва одговори дава универзитетскиот професор Гордан Калајџиев.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.