Топ Тема 01.11.2019

Каде завршуваат грантовите од Фонд за иновации. Реална помош за бизнисот како што тврди владата или испумпување на државни пари за партиски цели како што обвинува опозицијата.

Фондот за иновации го тресеа скандали со поделбата на парите. Обвинителството отвори истрага како се делеле грантовите. Менаџментот ги смени правилата на игра за да нема злoупотреби.

Дали буџетските пари се трошат за опрaвдани или партиски цели.

Вчерва во Топ тема на овие дилеми дебатираа, Јован Деспотовски, директор на фондот за иновации и Димче Арсовски од ВМРО-ДПМНЕ.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.