Телма помеѓу навивачите во Виена: Очекуваат победа помеѓу два и пет гола разлика

Македонските навивачи веќе се подготвени и за третата битка на репрезентацијата на Македонија, во групната фаза против домаќинот Австрија во „Винер Штадхале“. На Македонија и е потребна победа со најмалку два гола разлика за да обезбеди пласман понатаму, а навивачите во фан-зоните се оптимисти.

Нивните прогнози се движат од два гола разлика, па се до оние пооптимистичните кои очекуваат и со пет гола да ги добиеме противниците. Телма ви ги пренесува очекувањата на навивачите.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ