ТАКВИ СЕ ПРАВИЛАТА

Иво е 50-годишен возач на автобус, со сопруга домаќинка и син матурант Томица. Иако живее просечен и мирен живот, Иво секогаш имал многу силни принципи верувајќи дека никој нема право да повреди друг и дека секое злосторство треба да биде соодветно казнето. Неговиот едноставен живот се менува кога еден ден Томица доаѓа дома претепан…

Режија:Огњен Свиличиќ; Улоги: Емир Хаџихафизбеговиќ, Горан Богдан, Мира Бањац

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ