СВИНИ ТОД: Демонскиот бербер од улицата Флит

Свини Тод беше обичен човек кој имаше се додека моќен човек не му ја украде слободата, го уништи неговото семејство и го казни. Поради сето тоа се претвора во осветник и убиец …

Режија:Тим Бартон; Улоги: Џони Деп, Хелена Бонам Картер, Алан Рикман

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ