Суарез го одведе Уругвај во осминафиналето на СП (ВИДЕО)

Репрезентацијата на Уругвај и се приклучи на Русија во осминафиналето на Светкото првенство, откако славеше со минимални 1-0 против Саудиска Арабија.

Овие две репрезентации сега во меѓусебен дуел во понеделник во рамки на третото коло од групата А ќе одлучат за првото, односно второто место.

Победничкиот гол за Уругвајците денеска го постигна Луис Суарез, кој реализираше во 23-тата минута од натпреварот.

За голгетерот тоа беше 52. гол во дресот на репрезентацијата на јубилејниот 100-ти настап.

Објавено на
© 2019 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ