Стоилов: Ова можеби се последни натпревари на Вардар (ВИДЕО)

Вардар во сабота го пречекува Мотор Запорожје во рамки на 12.коло во Лигата на шампионите, но во моментов речиси никој не размислува за натпреварот.

Главна тема е состојбата во клубот, финансиските проблеми и многуте неодговорени прашања кои ги имаат играчите. Вчера си заминаа Даинис Криштопанс и Павел Атман, а очигледно незадоволството во редовите на „црвено-црните“ расте сe’ повеќе и повеќе.

Капитенот Стојанче Стоилов на денешната прес-конференција потврди дека ќе остане во клубот до крајот на сезоната, но и тој не знае ништо околу иднината на клубот, бидејќи играчите не добиваат никакви информации од раководството.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ