Стартува новата сезона во ПМФЛ

Денеска се играат четири натпревари од првото коло во фудбалскиот шампионат на Македонија. На отворањето од новата сезона во Струмица победникот на Купот, Академија Пандев е домаќин на шампионот Шкендија.

Новиот прволигаш Струга Трим Лум го пречекува Работнички, Шкупи пред своите навивачи се среќава со Борец додека Ренова е домаќин на Силекс. Сите натпревари почнуваат од 17 часот и 30 минути.

Првата рунда во домашниот шампионат се затвора утре со градското дерби меѓу Вардар и Македонија ЃП, дуелот стартува од 17 и 30, а поради зафатеноста на арената Тодор Проески натпреварот ќе се игра на терените на тренинг центарот Петар Милошевски.

Објавено на
© 2020 Телевизија Телма. Сите права се задржани.
Текстов не смее да се печати или емитува, во целина или во делови, без договор со Телевизија Телма.

СЛИЧНИ ТЕКСТОВИ